• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A California Christmas

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★