Sort by

pboo24 has logged 150 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★½
Edit this entry  
04
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
They/Them

They/Them

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry