Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mother

The Mother

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Virus:32

Virus:32

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare at Camp Bloodbath

Nightmare at Camp Bloodbath

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lucky Life

Lucky Life

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Impulse

Impulse

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Peacock

Peacock

×
Read the review Edit this entry  
02
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Summoners

Summoners

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Stag

Stag

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brightwood

Brightwood

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry