Sort by

Paul has logged 47 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ear

The Ear

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Empathy, Inc.

Empathy, Inc.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fire

Fire

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
St. Louis Superman

St. Louis Superman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Antrum

Antrum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
3:15 am

3:15 am

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fare

The Fare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
And Breathe Normally

And Breathe Normally

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teddy Bears Picnic

Teddy Bears Picnic

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Z

Z

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Stay Out Stay Alive

Stay Out Stay Alive

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremity

Extremity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Here Comes Hell

Here Comes Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry