Sort by

Paul has logged 39 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Akira Kurosawa: My Life in Cinema

Akira Kurosawa: My Life in Cinema

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody Knows I'm Here

Nobody Knows I'm Here

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blinky™

Blinky™

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
#AnneFrank. Parallel Stories

#AnneFrank. Parallel Stories

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Symbol of the Unconquered

The Symbol of the Unconquered

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Winchester

Winchester

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pruitt-Igoe Myth

The Pruitt-Igoe Myth

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Teacher

Teacher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scare Package

Scare Package

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ava in the End

Ava in the End

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry