Sort by

Paul has logged 49 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The First Lap

The First Lap

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Autofiction

Autofiction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
9to5: The Story of a Movement

9to5: The Story of a Movement

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hidden

Hidden

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rituals

Rituals

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Seashell and the Clergyman

The Seashell and the Clergyman

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creepy

Creepy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stray

Stray

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Responsive Eye

The Responsive Eye

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moving On

Moving On

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry