Sort by

Paul has logged 518 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nanny

Nanny

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
That's Amor

That's Amor

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Apology

The Apology

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judgement

Judgement

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tattoo

Tattoo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Crush

Christmas Crush

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pre-Game

Pre-Game

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Traveller

The Traveller

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Time to Love

Time to Love

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry