Sort by

Paul has logged 33 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wilderness

Wilderness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slut

Slut

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revealer

Revealer

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ethan and Edna

Ethan and Edna

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Race

Space Race

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kitty Love: An Homage to Cats

Kitty Love: An Homage to Cats

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat Vision and Jack

Heat Vision and Jack

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Who We Are: A Chronicle of Racism in America

Who We Are: A Chronicle of Racism in America

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dream Boy or the Pursuit of Being

Dream Boy or the Pursuit of Being

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antarctica: A Year on Ice

Antarctica: A Year on Ice

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry