• Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★