• 3 from Hell

    ★★★★

  • Blood Machines

  • Candy Corn

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Bigfoot Girl

    ★★

  • Unaired Abduction Interview

    ★★★½

  • Clownado

    ★★★★

  • Rabid

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Spiral

    ★★★

  • Halloween Party

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Itsy Bitsy

    ★★

  • Blood Myth

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Assassinaut

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Live

    ★★★

  • Surrender

    ★★★★

  • Offbeat

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★½

  • Monster Island

  • Ma

    ★★★★

  • Conversion Therapist

  • Avengement

    ★★★★½

  • Maniac Farmer

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Builds A House

    ★★★★

  • Masked Mutilator

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • A.I. 187

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★★

  • The PsyBorgs

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • Budfoot

    ★★★★

  • The Furies

    ★★

  • Hellboy

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Depraved

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Silk Scream

    ★★½

  • Good Boys

    ★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★

  • Camp Wedding

    ★★★½

  • Third Eye Spies

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Crossbreed

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Killer Clown Meets the Candy Man

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★½

  • The Hole in the Ground

    ★½

  • Jobe'z World

    ★★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★★½

  • Leprechaun Returns

    ★★★★½

  • The Axiom

    ★★★½

  • 2.0

    ★★★★½

  • SuperGrid

    ★★★½

  • Vampire Slaughter: Eaten Alive

  • Rituals of Guilt

    ★★