• Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Crickets

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Charm City Kings

    ★★★½

  • Lance

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • My Spy

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • L'Observateur

    ★★★★