Phillip has logged 22 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry