RSS feed for pdj

pdj has logged 133 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taken 3

Taken 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
1922

1922

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Stepmother is an Alien

My Stepmother is an Alien

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Larger than Life

Larger than Life

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry