Parker has logged 159 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Game

Inside Game

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jexi

Jexi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry