Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovecraft: Fear of the Unknown

Lovecraft: Fear of the Unknown

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Footprints

Footprints

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Iguana with the Tongue of Fire

The Iguana with the Tongue of Fire

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Contraband

Contraband

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Big Racket

The Big Racket

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jexi

Jexi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killer Is One of Thirteen

The Killer Is One of Thirteen

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Confessions of a Police Captain

Confessions of a Police Captain

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amuck!

Amuck!

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About Fate

About Fate

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Core

The Core

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Sweet Body of Deborah

The Sweet Body of Deborah

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Christmas Dragon

The Christmas Dragon

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry