Sort by

petestavsf has logged 379 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Human Skateboard

Human Skateboard

2008
×
Edit this entry  
01
Front and Back

Front and Back

1991
×
Edit this entry  
01
Light and Heavy

Light and Heavy

1991
×
Edit this entry  
01
pizza movie

pizza movie

2016
×
★★
Edit this entry  
01
motivational video movie

motivational video movie

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
little bunny

little bunny

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Man 2020

Man 2020

2020
×
½
Edit this entry  
01
Are you lost in the world like me?

Are you lost in the world like me?

2016
×
½
Edit this entry  
01
future

future

2018
×
Edit this entry  
01
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Contretemps

Contretemps

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost Ollie

Lost Ollie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love for Sale

Love for Sale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Incantation

Incantation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emergency

Emergency

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Men

Men

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Not Okay

Not Okay

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

2022
×
Edit this entry  
04
We Cry Together

We Cry Together

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
½
Edit this entry  
03
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry