Sort by

petestavsf has logged 34 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Divórcio

Divórcio

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★
Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mad Doctor

The Mad Doctor

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lava

Lava

2014
×
½
Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Click

Click

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Edit this entry  
16
Rescued by Ruby

Rescued by Ruby

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear John

Dear John

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry