Sort by
  • Thanksgiving

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • whyrush?

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Fool's Paradise

  • Beau Is Afraid

  • BEEF

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Renfield

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Inside

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★½

  • Shortcomings

    ★★★★

  • Past Lives

    ★½

  • Infinity Pool

    ½

  • This Place Rules

    ★½

  • Gudetama: An Eggcellent Adventure

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Suzume

    ★★

  • The Viewing

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★½

  • Communist Girlfriend Capitalist Boyfriend

    ★★

  • On Blue

  • Sanctuary

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★

  • The Fabelmans

  • The Menu

    ★½

  • Blonde

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Master Gardener

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • A Couple

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • Close

    ★½

  • Broker

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Holy Spider

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Enys Men

  • EO

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Extremo Ocidente

    ★★★★½

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★½

  • Utama

    ★★½