Sort by

nowandever has logged 24 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Edit this entry  
22
UFOs

UFOs

1971
×
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Take One: Fear on Film

Take One: Fear on Film

1982
×
Edit this entry  
16
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
Edit this entry  
14
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fellini's Casanova

Fellini's Casanova

1976
×
Edit this entry  
07
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pretending

Pretending

2021
×
Edit this entry  
01
Moonflower

Moonflower

2021
×
Edit this entry  
01
Branchville

Branchville

2021
×
Edit this entry  
01
Steel Wool

Steel Wool

2021
×
Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Please Hold

Please Hold

2020
×
½
Read the review Edit this entry