• Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Feed

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • You're Next

    ★★★★★

  • Final Destination 5

    ★★★

  • Megan Is Missing

    ½

  • Scream 4

    ★★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Night of the Demons

    ½

  • The Final Destination

    ½

  • Trick 'r Treat

    ★★★½

  • Death Proof

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★½

  • Final Destination 3

    ★★★★½

  • Tamara

    ★★★½

  • The Ring Two

    ★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Final Destination 2

    ★★★★

  • The Ring

    ★★★★

  • Scary Movie

    ★★★★

  • Final Destination

    ★★★½

  • Scream 3

    ★★★½

  • Jawbreaker

    ★★★★★

  • Wild Things

    ★★★½

  • Ringu

    ★★★★

  • Scream 2

    ★★★½

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

    ★★★

  • Heathers

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★★★

  • Friday the 13th Part III

    ★★★★

  • Friday the 13th Part 2

    ★★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★½