cosette has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry