• Halloween Kills

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Resort

    ½

  • Voyagers

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Locked Down

  • Fatale

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • The Binge

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • After We Collided

  • Project Power

    ★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The F**k-It List

  • Irresistible

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Behind You

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

  • Hour of Lead

  • All the Bright Places

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★