micky has logged 21 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Reef

The Reef

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hour of Lead

Hour of Lead

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry