Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Far from the Tree

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Let's Scare Julie

    ½

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nowhere Special

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Knight Before Christmas

    ★½