Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

  • The Peasants

    ★★★★½

  • Green Border

    ★★★½

  • Pilecki's Report

    ★★½

  • Strays

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Radical Move

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • My Place Ozerna

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Vampires, It's Nothing to Laugh at

    ★★

  • The Film You Are About to See

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Air

    ★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • In Ukraine

  • Orlando, My Political Biography

  • Reality

    ★★★★

  • Hito

    ★★★★

  • Samsara

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

  • Smoke Sauna Sisterhood

    ★★★★

  • And the King Said, What a Fantastic Machine

    ★★★½

  • Scrapper

    ★★★★

  • Nam June Paik: Moon Is the Oldest TV

    ★★★★

  • Ivalu

    ½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Pianoforte

    ★★★★

  • Kim's Video

    ★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★½

  • Apolonia, Apolonia

    ★★★★½

  • Budapest Silo

    ★★★★½

  • Polish Prayers

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • A Beautiful Wildflower Meadow

    ★★★★½

  • Blush: An Extraordinary Voyage

    ★★½

  • The Loneliest Boy in the World

    ★½

  • Dangerous Men

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Filip

    ★★★★

  • Johnny

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bread and Salt

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • L'immensità

    ★★½

  • The Whale

    ★★

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Letter to My Mother for My Son

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

  • Bonnie

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • The Red Suitcase

    ★★★½

  • Elephant

    ★★★★

  • Broys

    ★★½