Sort by

mary has logged 29 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rent

Rent

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vinci

Vinci

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry