RSS feed for haile

haile has logged 98 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry