• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Headspace Guide to Meditation

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Time

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • The Wolves

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Life Itself

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Wonder

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • HATER

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★½