Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Whisky

Whisky

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasyte -the maxim-

Parasyte -the maxim-

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry