• Squid Game

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Domain

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Portugal Não Está à Venda

    ★★

  • Mary Poppins Returns

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Green Book

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Alex Strangelove

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★

  • American Made

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Tudo é Projeto

  • In a Heartbeat

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Moriyama-San

  • Life

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

  • God's Own Country

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Inferno

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train