pedro_vidal has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Listen

Listen

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sequin in a Blue Room

Sequin in a Blue Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lisbon Story

Lisbon Story

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★★
Edit this entry