• Thunder Force

  • Bad Trip

    ★½

  • Get the Goat

    ★★★

  • Ombres

  • Sentinelle

  • Coming 2 America

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Fui a BH

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • 2220

  • Cops and Robbers

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • O Que Aconteceu Com Você ?

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

  • Run

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

  • Quando o Relógio Para

  • I Care a Lot

  • Landschaft: Poesia Romântica

  • Luccas Neto em: O Mapa do Tesouro

  • E o que Fazemos com Nossos Subsolos?

  • If Anything Happens I Love You

  • Paisagem é Narrativa

    ★★★★

  • Coronavirus, Explained

  • The Way Back

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Goldman v Silverman

  • Sex, Explained

  • Bacurau no Mapa

  • Hell on the Border

    ★★

  • 6 Underground

  • Jumanji: The Next Level

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • In the Tall Grass

    ★½

  • The Mind, Explained

  • Sertânia

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Overcomer

  • It Chapter Two

  • Sextuplets

  • Kiss of the Rabbit God

  • Midsommar

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

  • Bumblebee

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Venom

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

  • Crô em Família

  • The Nun

    ★½

  • 10 Seconds to Win