Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Derailed

Derailed

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry