Sort by

Pedro has logged 48 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Edit this entry  
05
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Quay

Quay

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ray

Ray

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Edit this entry