Pedro has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Injustice

Injustice

2021
×
Edit this entry  
11
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Circus

The Circus

1928
×
★★★½
Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★
Edit this entry  
08
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunderball

Thunderball

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry