Pedro has logged 23 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry