Sort by

PedroMout has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mondays in the Sun

Mondays in the Sun

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry