• Fear Street: 1978

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Years and Years

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • All Love Songs

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★