• Seaspiracy

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • A Teacher

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Cryptopia: Bitcoin, Blockchains & the Future of the Internet

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • The Outsider

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Our Friend

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Twice Upon a Time

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • 7500

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Act

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★