Sort by

pedro has logged 23 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Edit this entry  
27
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Je t'aime

Je t'aime

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moonlighting

Moonlighting

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
Edit this entry  
09
The Mutants

The Mutants

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry