Sort by

pedro has logged 22 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John From

John From

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Place to Come

A Place to Come

2011
×
Edit this entry  
21
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Mother

Mother

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Suntan

Suntan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
The Wild Child

The Wild Child

1970
×
★★★
Edit this entry  
08
Food

Food

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy Birthday!

Happy Birthday!

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Edit this entry  
07
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ossos

Ossos

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Edit this entry