Sort by

pedro has logged 24 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read prior review Edit this entry  
29
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Savage Nights

Savage Nights

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
Edit this entry  
14
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Spy in Black

The Spy in Black

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy End

Happy End

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Moses and Aaron

Moses and Aaron

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Unsane

Unsane

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Martha

Martha

1974
×
Read the review Edit this entry  
04
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
Read the review Edit this entry  
04
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
6 Bagatelas

6 Bagatelas

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
Sicily!

Sicily!

1999
×
Read the review Edit this entry