RSS feed for elizabeth

elizabeth has logged 19 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Last Song

The Last Song

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Billboard Dad

Billboard Dad

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Taken

Taken

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Fear

Fear

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2010
×
★★
Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Booky's Crush

Booky's Crush

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Camp

Camp

2003
×
★★
Edit this entry  
28
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Edit this entry  
04
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Edit this entry