RSS feed for elizabeth

elizabeth has logged 28 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
09
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★
Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summertime

Summertime

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★
Edit this entry