• A Splendid Day For Time Travel

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★

  • Norm of the North: Family Vacation

    ★★

  • Peckinpah Suite

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Full Force

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Norm of the North: King Sized Adventure

    ★½

  • Lupin the Third: Fujiko's Lie

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • These Days

    ★★★

  • First Love

    ★★★

  • Anti-Cinema

    ★★★★

  • FRITZ YOUSIF: a man of culture

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • FLCL Progressive

    ★★½

  • Slice

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Greta

    ★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • メタフィクション - (M E T A F I C T I O N)

    ★★★½

  • Burning

    ★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

  • Deadpool 2

    ★★★

  • In Search of Ozu

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Eternal Reccurence

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Norm of the North: Keys to the Kingdom

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • 2048: Nowhere to Run

  • First Reformed

    ★★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

  • Death Note

    ★★

  • The Emoji Movie

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • Five Came Back

    ★★★★

  • ami. exe

    ★★★½

  • Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Dayveon

    ★★★★

  • Surf's Up 2: WaveMania

    ★★★

  • 2017

  • Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

  • In This Corner of the World

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Gantz:O

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Antiporno

    ★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★