• Dead Ringers

    ★★½

  • A Separation

    ★★★★

  • For a Few Dollars More

    ★★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★

  • Hellzapoppin'

    ★★★½

  • Punch Drunks

    ★★★

  • Free Birds

    ★★½

  • Persona

    ★★★★½

  • Autumn Sonata

    ★★★★½

  • Wild Strawberries

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★★★

  • Terra Formars

    ★★★

  • Agitator

    ★★★★

  • Celluloid Nightmares

    ★★★

  • Another Lonely Hitman

    ★★★½

  • Woman Is the Future of Man

    ★★★½

  • A Splendid Day For Time Travel

    ★★★½