• Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Emma.

    ★★

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • As Armas e o Povo

    ★★★

  • La Chinoise

    ★★★½