Sort by

LPM0317 has logged 12 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★★½
Edit this entry  
15
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Flight of the Red Balloon

Flight of the Red Balloon

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
½
Edit this entry  
01
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Edit this entry