Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Captain America

Captain America

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry