Sort by

Pepe has logged 289 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Name Is Alfred Hitchcock

My Name Is Alfred Hitchcock

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goya

Goya

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Something You Said Last Night

Something You Said Last Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
God's Country

God's Country

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Runner

Runner

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Realm of God

The Realm of God

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Metronom

Metronom

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Haute Couture

Haute Couture

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Corazonada

Corazonada

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Feeling It

Feeling It

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wildcat

Wildcat

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Other People's Children

Other People's Children

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ojos que no ven

Ojos que no ven

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Blanquita

Blanquita

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★★
Edit this entry